Przedszkole terapeutyczne Częstochowa

Urzdzenia do Integracji Sensorycznej

Urządzenia do Integracji Sensorycznej

Miło nam poinformować drogich Rodziców, że wszystkie urządzenia do Integracji Sensorycznej funkcjonujące od kilku miesięcy w naszej placówce zostały przeniesione do nowego wygodniejszego pomieszczenia. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieciaczki oraz Rodzice są zadowoleni ze zmiany. Dobro naszych podopiecznych jest nadrzędnym celem naszej działalności dlatego dokładamy wszelkich starań, aby maluchy czuły się bezpiecznie a zarazem komfortowo.

Zestaw do integracji Sensorycznej dostarczyła do naszego przedszkola firma „OPIW” która od ponad 20 lat produkuje sprzęt rehabilitacyjny. W tym czasie wdrożyła około 50 produktów z czego 80 % zastrzeżono w Urzędzie Patentowym RP.

Zestaw GSI typ „T” – wersja STZ – 2

Zestaw do terapii metodą integracji sensorycznej jest zbiorem urządzeń i przyrządów zapewniających terapeucie stworzenie środowiska do skutecznej terapii. Większość urządzeń wymaga starannego umocowania i stałej dbałości o bezpieczeństwo ćwiczących. Rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na swobodne rozmieszczenie sprzętu nawet w małych pomieszczeniach przeznaczonych do terapii integracji sensorycznej. Zestaw zapewnia warunki nie tylko do prowadzenia terapii indywidualnej ale i grupowej.

Wkrótce opiszemy wszystkie elementy zestawu SI.