Przedszkole terapeutyczne Częstochowa

Wspomnienia z Międzyszkolnego Konkursu Piosenki

Rok szkolny 2015/2016 dobiega końca, zanim w pełni zaczniemy cieszyć się wakacjami, chcemy powspominać ważne wydarzenie z życia naszej szkoły –  Międzyszkolny Konkurs Piosenki. Oto sprawozdanie z tego wydarzenia. Zapraszamy także do galerii na fotoreportaż z konkursu.

29 kwietnia 2016 roku, o godzinie 10.00, odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Piosenki zatytułowany „Bajkowa Piosenka”, była to pierwsza edycja konkursu. Organizatorami konkursu byli nauczyciele Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Piękny Umysł”, a adresatami uczniowie szkół podstawowych i uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Celem konkursu było wyłonienie najbardziej utalentowanych uczniów, popularyzacja piosenek z bajek, przezwyciężenie tremy i stresu związanych z występami publicznymi oraz integracja pomiędzy dziećmi. Do konkursu przystąpiło 10 uczestników. Oprócz uczniów „Pięknego Umysłu”, mieliśmy przyjemność gościć delegacje z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. O. Augustyna Kordeckiego w Częstochowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Częstochowie. Młodzi wykonawcy mieli za zadanie zaprezentować jedną piosenkę z wybranej bajki lub filmu dla dzieci. Konkurs był rozstrzygany w jednej kategorii, w której brali udział soliści oraz zespół wokalny. Dzieci oceniało jury w składzie: Marta Szczytkowska, Katarzyna Makles, Tomasz Łebek. Oceniając uczestników konkursu, jury brało pod uwagę dobór repertuaru, znajomość utworu oraz warunki wokalne małych wokalistów. Wśród laureatów znaleźli się:

I miejsce:

  • Marcel Kowalik
  • Wiktoria Samolak

II miejsce:

  • Michał Kapitan
  • Bartek Ziętek

III miejsce:

  • Igor Gierań
  • Zespół wokalny Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Częstochowie.
  • Kamil Mariankowski

Uczniowie, w zamian za trud poświęcony podczas przygotowań, dostali atrakcyjne nagrody takie jak: bongosy, bum-bum rurki, dzwonki, flety oraz liczne instrumenty perkusyjne. Podczas przesłuchań uczniowie zaprezentowali wysoki poziom artystyczny wykonywanych utworów. Po części konkursowej jury udało się na obrady, a dzieci wraz z nauczycielami zostały zaproszone przez Dyrekcję szkoły na słodki poczęstunek, który został umilony wspólnymi zabawami przy akompaniamencie gitary. W ostatniej części spotkania jury podziękowało wszystkim za udział w konkursie i rozdało dzieciom nagrody wraz z dyplomami. Zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu wpłynęło, na odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci, własnych uzdolnień i możliwości oraz dodało wiary w siebie. Uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejne edycje konkursu „Bajkowa Piosenka”.

http://www.pieknyumysl.czest.pl/galeria